FIGYELEM!
Szeretsz programozni? Szereted a kihívásokat? Szeretnél pénzt is keresni?
Az új CodeX ForeX minderre ITT lehetoséget ad!
Codex programozási portál
 
Frissítve: 2005 augusztus 1.
Főoldal
Archív számok
Letöltés
Aktuális
Megrendelés
Magunkról
Felhívások
Pályázat
Impresszum
Médiaajánlat
1. szám - bevezető és tartalom + Letölthető az összes számhoz tarttozó melléklet!
Tartalom
Hirdetés
Hírek

- A Letöltés oldalon elérhető a CodeX összes száma (egy-egy zip csomagban)

- Hirdessen a CodeX weboldalán !

- Cikkírók jelent-kezését várjuk.

Hirdetés
Felhívások

- Cikkírók jelent-kezését várjuk

- Moderátorok jelent-kezését várjuk

- Információgyûjtés

- További támogatók jelentkezését várjuk

Támogatóink:

Oktatási Minisztérium

 

Márton Áron Szakkoll.

 

 

 

Tisztelt Olvasónk!

A CodeX magazin szerkesztőségének nevében köszöntöm Önt a megjelenésünk alkalmából. Ön most egy szárnyait bontogató, programozásról szóló lap első számát "tartja kezében". Újságunk a továbbiakban a PC-World magazin állandó mellékleteként fog megjelenni, és reményeink szerint nagyon hosszú ideig fog Önöknek magyar nyelvű, programozásról szóló cikkeket, segédanyagokat, és más jellegű információkat nyújtani.

Csapatunk nyílt szándéka, hogy a magyar programozókat ellássa olyan jellegű, és ami nem kevésbé fontos, magyar nyelven íródott segédletekkel, amelyeket saját erőből csak hosszas internetes böngészés után tudnának elérni rendszerint angol vagy más nyelvű oldalakon.

Lapunk oldalain (melyek megtalálhatók az interneten is) segítséget kívánunk nyújtani kezdő, illetve haladó programozóknak egyaránt, nemre, korra, illetve tudásszintre való tekintet nélkül. Reményeink szerint mindenki meg fogja találni a számára fontos információt az újságban. Amennyiben ez nem teljesül, akkor ne töprengjen sokat, ragadjon billentyűzetet, és küldjön egy e-mail-t címünkre, és a következő számban már benne is lehet az általa kért cikk.

Szeretnénk megkérni Kedves Olvasóinkat, hogy akinek bármilyen javaslata, ötlete, megjegyzése van a lappal kapcsolatban, vagy egyszerűen csak kíváncsi, hogy mi játszódik le a színfalak mögött, ne rejtse el az erre vonatkozó megjegyzéseit és jelentkezzen e-mail útján. Ígérjük, hogy a legjobb tudásunk szerint fogunk válaszolni.

A bevezető végén szeretnénk egy keveset szólni a lap szerkezetéről. Minden hónapban lesz aktuális téma, ahol a Kedves Olvasók minden hónapban olyan cikkeket olvashat, amely kizárólag azzal a témakörrel foglalkozik.

A havi téma mellett megtalálhatók lesznek állandó jellegű rovataink, mint amilyen például a "Programozzunk", amely különböző programozási nyelvek érdekességeivel foglalkozik. A cikkeket igyekszünk úgy összeválogatni, hogy a kezdők és a haladó programozók is megtalálják a nekik szóló ismeretanyagot, illetve egyéb érdekességeket.

Reméljük, hogy Ön legalább olyan nagy élvezettel fogja böngészni lapunkat, mint amilyen nagy örömöt jelentett nekünk a lap életre keltése.

Szerkesztőségünk mindenki számára kívánja a legjobbakat, tehát kódra fel!

Itt letölthető a CodeX első 6 számának melléklete!

Itt letölthető a CodeX 7. és 8. számának melléklete!

Itt letölthető a CodeX 9. és 10. számának melléklete!

A CodeX csapat

 

Szerkesztőségi: Céljaink, CodeX, Magunkról

Az alábbiakban szeretnénk pár szót szólni a céljainkról, a CodeX-ről, és magunkról.

Céljaink

Bizonyára felmerült már a kérdés Önben, hogy miért van szükség egy újabb, kifejezetten programozással foglalkozó honlapra, amikor már számos ilyen témával foglalkozó, bejáratott hely létezik jelenleg is a Világhálón.

Az oldal létrehozásában kettős cél vezetett minket. Az első az volt, hogy lehetőségeinkhez mérten minél több programozási nyelvhez nyújtsunk magyar nyelvű segítséget, hiszen anyanyelvünkön sokkal kevesebb anyaghoz juthatunk hozzá, mint mondjuk angolul. A második cél ettől jelentősen eltér és mégis szorosan kapcsolódik ehhez. Szeretnénk lehetőséget biztosítani olyan kezdő, vagy éppen haladó programozók számára arra, hogy lapunk hasábjain megjelentessék programjaikat vagy segédanyagaikat. Úgy gondoljuk, hogy sokan vannak az idelátogatók között (is), akik bizony csak kemény, megfeszített munka árán tudják/tudták egy kisebb nyilvánosság előtt bemutatni programjaikat.

Ennek fényében szeretnénk kérni mindazokat, akik készetetést éreznek arra vonatkozólag, hogy a már elkészített anyagaikat közkinccsé tegyék, bátran ragadjanak billentyűzetet. Minden olyan munkát, amely érdemes a bemutatásra, ígérjük, hogy megjelentetjük lapunkban. Mint láthatják, nem csak programokat lehet beküldeni, hanem cikkeket, írásokat, tippeket bármely programnyelvvel kapcsolatban. Az sem jelent problémát, ha nem illeszkedik egyik rovatba sem a beküldött alkotás, ugyanis lehetőség van akár új rovatok indítására is.

A lap életre keltésével többek között ezeknek a szakembereknek szeretnénk egy közös pontot nyújtani. Egy olyan oldalt, ahol megmutathatják, kicsodák és mire képesek. Szeretnénk felkutatni az ország rejtett tehetségeit, valamint szeretnénk Őket bemutatni az olvasótáborunknak is. Sőt, ezen is túlmutatnánk, mivel nem csak Magyarországra korlátoznánk ezeket a lehetőségeket, hanem a szomszédos országokban élőket is bevonnánk a munkánkba.

A későbbiek során szeretnénk felvenni a kapcsolatot a nagy szoftverforgalmazó és gyártó cégekkel, aminek eredményeként talán sikerül közvetítő szerepet játszani a piac meghatározó cégei és a programozók egymásra találásában.

A CodeX-ről

A CodeX valójában egy programozási nyelvekkel foglalkozó szakfolyóirat, amelyben a megjelenő cikkek megírásán és elkészítésén folyamatosan egy csapat dolgozik. A csapat tagjai között megtalálhatók programozók, webszerkesztők, szerkesztők, tördelők, grafikusok, lektorok (szakmai, nyelvi) éppúgy, mint fényképészek. A CodeX tagjainak száma már most megszámlálhatatlannak mondható, de ez a szám valószínű, hogy a célközösség még 1%-át sem teszi ki. A CodeX előtt – mint folyóirat, mint csapat - egy hatalmas munka áll. Feladatunk a hiányzó 99% felkutatása.

 Kérjük, látogasson el a CodeX honlapjaira

 www.codexonline.hu

 illetve a projektet indító oldal:

 www.tar.hu/pentaxlabs

 A honlapon keresztül is beküldhetnek programokat vagy cikkeket, amelyeket kiértékelünk, és amennyiben arra alkalmasnak találjuk, úgy elérhetővé tesszük minden idelátogató számára.

A CodeX nemcsak egy webhely, hanem a PC World melléklete is egyben. Minden hónapban a programok és cikkek közül kiválasztjuk a legjobbakat, melyek megjelenhetnek a PC World hasábjain, CD mellékletén és/vagy a weboldalak egyikén.

Magunkról

Mi, a CodeX készítői, lehetőséget biztosítunk mindenki számára, hogy ismertté váljon! Különböző programnyelvekben jártas tagjaink azon munkálkodnak, hogy a tehetséges programozók neve ne maradjon ismeretlen.

Várjuk Önt is a csapatba! Ha úgy érzi, hogy valamely témakörben kiemelten jártas, kérjük, hogy küldje be a szakmai önéletrajzát az e-mail címünkre és csatlakozzon hozzánk.

 

A hónap témája: Programozzunk a Webre, programozzunk a Weben

A World Wide Web mindennapos része lett életünknek. Belopta magát hétköznapjainkba, befurakodott házunkba, irodánkba, ma már szinte elképzelni se tudnánk életünket nélküle. Reggel, amikor félig leragadt szemmel nézzük meg, hogy érkezett-e levelünk a világ másik oldalán élő ismerősünktől, talán nem is tudatosítjuk magunkban, hogy ennyire megszokott része lett életünknek, egyszerűen csak… használjuk.

Nincs ez másként a programozók világában sem. Ma már nagyon sokan már csak, és kizárólag az internetre fejlesztenek. Ha nem, akkor sem lehet az információs szupersztrádát megkerülni, hiszen az rengeteg, kusza szálon keresztül beszövődött a fejlesztőcsapatok életébe. Elég példaként azt említenünk, amikor a programozók az interneten "csetelnek" a kollégájukkal, aki talán az ország másik felében van, és próbálja beállítani a terméket.

Az eszközök nagyon változatosak, de a felhasználó szemszögéből nem számít más, csak a végeredmény: amit a böngésző ablakában láthatunk. Mindegy, hogy az oldal PHP, netán JSP, vagy a klasszikus CGI scriptek által generált dokumentum, ami számít az az, hogy az információ pontos, és naprakész legyen és mindezt egy eléfogadható csomagolásban kell tálalni.

Egy programozónak manapság nagyon fontos ismernie a webes technológiákat, nem csak azért, mert a munkahely ajánlatok kilencven százaléka mind webes ismereteket igényel, hanem azért is, mert már az általános műveltség kategóriájába sorolható egy személyes honlap elkészítése. Ma már nincs olyan programozó, aki megengedhetné magának, hogy az önéletrajzát ne töltse fel az internetre is.

Természetesen a web-programozók sokkal komplexebb eszközökkel dolgoznak, mint egy egyszerű HTML szerkesztő, és hogy valaki web-programozónak mondhassa magát ahhoz aránylag sok tanulási időre van szüksége, annak érdekében, hogy elsajátítson olyan technológiákat, amelyeket később kamatoztathat a piaci életben.

Zárószóként álljon itt egy régi római közmondás: “Repetitia mater studiorum”, vagyis az ismétlés a tudás anyja. Nem elég egyszer megtanulni valamit, hanem használni is kell, mert ha nem, akkor kárba veszett a befektetett energia.

WebprogramozásWebdesign – Webes elméletek

A Webprogramozók/Webdesignerek sok tekintetben különböznek az "átlagos" programozóktól, hisz szinte már művészeknek kell lenniük ahhoz, hogy munkájukat elfogadják, és megfelelően értékeljék. Bizonyára sokakkal előfordult már, hogy csodálattal vegyes irigységgel tekintettek azokra, akik a fenti munkát végezték.  Ha valaki lát egy ilyen programozót dolgozni, akkor úgy tűnhet, hogy ez szinte játék, annyira egyszerű. Természetesen a háttér azért nem ilyen egyszerű, hiszen a gyors munka mögött sok óra megfeszített tanulás és gyakorlás rejtőzik. Ebben a rovatban az internetes alkalmazások világában szeretnénk a cikkeinkkel egy kis betekintést nyújtani a színfalak mögé. A téma terjedelme miatt szinte minden cikk több részes lesz, éppen ezért a folytatásokat a következő számainkban találhatják meg.

A CodeX csapat

 

Webprogramozás

Webdesign

Webteóriák

· ASP kezdőknek

· Dinamikus menük

· Biztonság a weben

Egy igazi Web progra­mozónak kötelessége ismer­ni legalább az ASP-t. Ha ez nem így van, akkor ennek a hiányosságnak a leküzdésében a cikk és a folytatásai segítséget nyújthatnak.

Haladó Javascript progamozók­nak íródott a cikk, amely megmutatja hogy hogyan lehet pár nagyon egyszerű trükkel látványos eredményeket elérni.

Biztonság minden előtt, ez a web jelszava. Most meglátjuk, mire képes a Java ebből a szempontból.

· Java Szervletek

· Kliens Szerver architektúra

A webszerverek kiterjeszté­se­ként működő szervletek nagyon hasznos feladatokra képesek. A cikk ezekbe enged betekintést.

A web alaprendszerei mind a kliens - szerver architektúrára épülnek. A működését hivatott bemutatni ez a cikk.

 

A CodeX csapat

 

Programozzunk

Mivel a programozási újságot programozóknak szántuk, hát bűn lett volna kihagyni egy olyan témakört, amely minden programozóban közös: a programozás. Ez a rovat érdekes programozási trükkökkel foglalkozik, ügyes megoldásokat mutat be, amelyek könnyebbé tehetik a programozó életét, vagy adott esetben megoldásokat kínálunk különböző problémákra, amelyek felhasználásával a programozói munka hatékonysága növelhető.

Az aktuális szám három programozási nyelvet tartalmaz, de ezeket később az Olvasóink igényei szerint módosíthatjuk. Foglalkozhatunk esetleg kevésbé gyakran használt nyelvekkel, illetve törölhetünk kevésbé érdekes témaköröket.

Nagyon fontos megjegyeznünk, hogy igyekszünk pártatlanok lenni a programozók közt dúló háborúban, amelyben mindenki bizonygatja a maga igazát, mely szerint például: "A Java jobb mint a C++." "Nem, a C++ jobb mint a Java."

Nem fogunk egyik tábor mellett sem voksolni, mivel a mi feladatunk, hogy segítséget nyújtsunk a kedves Olvasóinknak a választáshoz. Mi ugyanúgy szeretnénk bemutatni a Java nyelvhez illeszkedő programozási trükköket, mint ahogy ezt megtesszük a C++ kevésbé ismert funkcióival. Az alapelvünk, mint ahogy ez ilyen jellegű lapoknak is ezt kell követnie, hogy nem létezik az a hit, hogy az egyik programozási nyelv jobb, mint a másik. Ilyen különbségeket csak egy adott feladatban való használhatósággal, illetve hatékonysággal kapcsolatban tehetünk.

Minden programozási nyelvnek megvannak a saját felhasználási területei, ahol a legjobban el tudott terjedni, illetve ahol a legjobban ki lehet aknázni a nyelv lehetőségeit. Valószínűleg senki nem állna neki Java-ban nyomtatóillesztő-programot írni, csakúgy, mint ahogyan a C++ sem a legjobban használható appletek készítésére.

Olyan nincs, hogy "univerzális" nyelv. Minden programozási nyelvnek megvannak a maga előnyei és hátrányai, vagyis a saját célkörnyezete. Tisztelt programozó kollégák! Kérjük, hogy hagyják abba a háborút, inkább tanuljunk meg minél többet, hogy a lehetőségekhez mérten a legjobban érvényesülhessünk.

Delphi

Kicsit becsapós a cím, mivel valójában ebben a rovatban nem csak Delphi-s anyagokkal találkozhatnak, hanem a későbbi számainkban ide fogjuk bekényszeríteni a Pascal nyelvvel kapcsolatos cikkeket is. Mivel alapvetően ugyanarról a programozási nyelvről van szó, ezért reméljük, hogy ezt a cseles húzásunkat a kedves Olvasóink nem fogják nagyon zokon venni J

Ennek a rovatnak a cikkei azokhoz szólnak, akiknek a Delphi-vel gyűlt meg a bajuk, elakadtak valahol, vagy éppen csak új dolgokat óhajtanak megtanulni, amelyekkel szeretnék kielégíteni olthatatlan tudásszomjukat.

A CodeX csapat

 

Cikk

·         A Delphi és a Win32 API

Néha vannak olyan feladatok, amelyeket nem tudunk megoldani csupán a Borland által nyújtott Delphi osztályhierarchiával. Ilyenkor mélyebbre kell ásnunk, le egészen a Microsoft Windows API – ig. Ez a cikk, és a folytatásai ehhez nyújtanak segítséget.

 

 

Java

Amikor a Java berobbant a köztudatba olyan dolgokat ígért melyekről senki nem mert volna álmodni azelőtt. Platformfüggetlenség (vagyis megírjuk Linux alatt, futtathatjuk Windows alatt, és fordítva, nem beszélve más operációs rendszerekről), rendszerbiztonság (Java-val biztosan nem hackelik meg a gépet J... vagy mégis?), integráltság a böngészőprogramokban, teljesen objektumorientált kód, és még sok más kisebb-nagyobb tulajdonság, melyek boldoggá teszik a Java-s programozót.

De mindennek ára is volt. Hogy kinek milyen tapasztalatai voltak a Java-val kapcsolatba, azt mi nem tudhatjuk, viszont lehetőségünk van pár érdekes cikket bemutatni a Java programozóknak, de nem csak nekik.

A CodeX csapat

 

Cikkek

·         A Class osztály

Haladó Java-programozók biztos szembekerültek már a dinamikus osztálybetöltés problémájával, például, amikor egy osztálynak egy String változó alapján kell létrehoznia egy másik osztály példányát, és az egyedüli rendelkezésre álló információ az osztály neve. Ez a cikk, és a folytatása erre nyújt egy lehetséges megoldást.

·         Táblára fel

A cikk írója belátja, hogy nem a legkönnyebb és legkellemesebb feladat Java környezetben a grafikus kezelői felületek (Graphical User Interfaces, GUI) létrehozása. Ennek ellenére kevés szakértelemmel és türelemmel nagyon jól működő párbeszéd-paneleket tudunk létrehozni.

 

 

C/C++/C#

Nem a legkönnyebb C-ben programozni, mondják azok, akik nem C-ben programoznak. A C-ben a legkönnyebb programozni, szögezik le a C programozók. Ami tény: a C nagyon sok mindenre használható, viszont nem könnyű megtanulni, és főleg a logikájának megszokása ütközik nagyobb nehézségekbe. Viszont, mihelyt az ember megszokta, hogy mit hogy kell, azután tényleg mindenre tudja használni.

Olyan cikkek lesznek ebben a témakörben, amelyek nemcsak C programozóknak szolgálhatnak érdekessé­gek­­kel, hanem azoknak is, akik most kezdenek el barátkozni a C nyelvcsalád valamelyik tagjával.

A CodeX csapat

 

Cikkek

·         A C++ konstruktorok lelkivilága

Ez a cikk még a haladó C++ programozóknak is nyújthat újdonságokat, hisz olyan tényekről lebbenti le a szerző a fátylat, amelyeket a "Tanuljunk C++-t" könyvek nem tartalmaznak. Arra, hogy miért nem, a válasz egyszerű, hiszen nem akarják megijeszteni a kezdő programozókat. Az is tény viszont, hogy pontosan ezeknek az ismereteknek a kihagyása miatt, "valamiért nem működik a programom" effektus léphet fel. Persze csak azoknál, akik nem olvassák el a cikket.

·         Írjunk Shellt

Egy érdekes feladat megfogalmazása úgy hangzott, hogy írjunk egy olyan shell-szerű programocskát, amely rendelkezik... – és itt következett egy nagy lista a követelményekkel. A program mégis elkészült, és a CodeX-ben bemutatásra is kerül.

 

A CodeX csapat

 

Kezdőknek

Nem várhatjuk el minden programozótól, hogy sokéves tapasztalattal a háta mögött, gyakorlott "bitfaragóként" tekintsen a számítógépekre. Rengeteg kezdő programozó rója manapság az információs szupersztrádát, sőt, nyugodtan állítom, hogy számuk sokszorosa a fent említett „guruk” számának.

A "Kezdőknek" rovat olyan cikkeket fog tartalmazni, amelyek minden kezdő programozó számára hasznos információkat tartalmaznak, lesznek "nyelviskolák", valamint hosszasan foglalkozunk alapvető információk bemutatásával is.

A CodeX csapat

 

Cikkek

·         A Turbo Pascal keretrendszer

Egy Turbo Pascal programozónak nemcsak a nyelv szintaxisával kell tisztában lennie, hanem kell ismernie magát a fejlesztőkörnyezetet is, amelyben a programot készíti. Cikkünk ezt mutatja be.

·         A Turbo Pascal programok felépítése

Egy Turbo Pascal tanfolyam első fejezetét tartalmazza a cikk. Bemutatásra kerülnek a változók, és a konstansok típusai, ezek értékei, és más hasznos információk. A sorozatot a következő számainkban folytatjuk.

·         Alapvető vezérlési szerkezetek

Az Object Pascal alapvető vezérlési szerkezeteit mutatja be ez az igényes cikk. Hogy mik ezek és mire szolgálnak? A szerző ígéri, hogy a cikk elolvasása után tisztában leszünk ezekkel a kérdésekkel.

 

 

Hardcore

Az a programozó, aki "hardcore" programozónak titulálja magát, otthonosan mozog a digitális világban, tudja, hogy mit jelent a nibble, és kapásból mondja a 13h mód paramétereit. Egy hardcore-programozó behunyt szemmel elkészíti az öcsikéje teljes heti házi feladatát tíz perc alatt, és közben még arra is jut ideje, hogy viccekkel szórakoztassa az őt csodálókat.

A "Hardcore" témakörben folyamatosan olyan cikkeket jelentetünk meg, amelyek információanyaga nem található meg az általános programozással foglalkozó internet oldalakon. Itt bemutatunk kevésbé ismert, viszont nagyon érdekes és hasznos függvényeket, amelyek működésének részletes ismeretével lehet gazdagabb az az Olvasónk, aki ezeket a cikkeket elolvassa.

A CodeX csapat

 

Cikkek

·         Vezérlés az LPT porton Alfától Omegáig

A számítógép párhuzamos kapujának programozása rendszerint nem az általános programozási feladatok körébe tartozik, nyugodtan mondhatjuk, hogy leginkább a "guruk" készítenek ezt használó programokat. Cikkünk fellebbenti a fátylat az LPT portról, és talán egyesek kedvet kapnak ahhoz, hogy saját gyártású "mikroherkentyűket" kössenek számítógépükhöz ezen a ki/bemeneten keresztül. J

·         A mi mIRC-ünk

Azt gondoljuk, hogy az mIRC programot nem kell senkinek sem bemutatni, hiszen sokan használják. Azt viszont nagyon sokan nem tudják, hogy a különböző feladatokat automatizálni és ezzel együtt gyorsítani is lehet intelligens scriptek segítségével. Arra a kérdésre, hogy ilyen programocskákat hogyan lehet az mIRC program alatt elkészíteni, fogja a cikksorozatunk megadnia választ.

 

 

Elmélet

Elmélet nélkül nincs gyakorlat. A szerkesztőség tagjai meg tudják érteni azokat az Olvasókat, akik zúgolódnak, amikor sokoldalas dokumentáción kell átrágniuk magukat, hogy a végén tíz sor kódot írjanak. Ez bizonyos szint eléréséig igaz is. Az Olvasóknak el kell döntenie, hogy szeretnék-e a tudást megszerezni, vagy megelégednek egy faladatra illeszkedő megoldás másolásával. Abban mindenki egyetért, ha szeretnénk önálló megoldásokat találni egy problémára, akkor annál hatékonyabban tudjuk ezt megtenni, minél jobban ismerjük az adott területet. Egyértelmű, hogy nincs sok ember, akinek örömet okoz a sok esetben száraz információhalmaznak az áttanulmányozása. Reményeink szerint a cikkeinket mégis több örömmel fogják böngészni, hisz mi megpróbáljuk azokat minél "fogyaszthatóbban" tálalni.

Az "Elmélet" témakör olyan cikkeket tartalmaz majd, amelyek minden programozó számára hasznos elméleti problémákat boncolgatnak, viszont elsősorban nem azokhoz szólnak, akik többoldalas kész megoldásokat, vagy forráskódot várnak el.

A CodeX csapat

 

Cikkek

·         Felhasználóbarát alkalmazások készítése

Aki már használt számítógépet és azon futó programokat, biztosan egyetért abban, hogy annál élvezetesebb a munka, minél jobban kezelhető és minél szebb a program felülete. A használhatóság sok esetben a funkcionalitás rovására megy és fordítva. Aki már készített programot, tudja, hogy meglehetősen bonyolult felhasználóbarát terméket írni. Reményeink szerint ez a cikk sokat fog segíteni a programozókon, annak érdekében, hogy megtalálják az arany középutat a funkcionalitás és a könnyű használhatóság közt.

·         Adatbázisok

A világ egy nagy adatbázis. És nem elég csak tudnunk, hogy milyen SQL parancsokat kell kiadnunk, hogy ezt és azt ki tudjunk keresni belőle, hanem az is nagyon fontos, hogy tudjuk, hogy hogyan készítsünk egy hibáktól mentes adatbázist. A hibák kiküszöbölésével az adatok kezelése leegyszerűsödik, a tárolási helyigény lecsökken. A cikkünkben szeretnénk bemutatni, hogy hogyan lehet egy adatbázist jól kialakítani.

 

 

Finomvegyes

Ebbe a rovatba minden belefér, ami a valamiért a többiben nem találta meg a helyét. Itt mindenki kidühöngheti magát, elmondhatja a véleményét, vagy éppen elpanaszolhatja hogyha valami nem úgy működik, ahogy kellene.

Természetesen nem csak negatív beütésű cikkek lesznek (sőt, azok lesznek kisebbségben), hanem találhatnak itt igencsak konstruktív cikkek is, melyeket nem tudtuk egyik rovatba sem beilleszteni, mégis úgy érezzük, hogy hasznos információkat tartalmaznak.

A CodeX csapat

 

Cikkek

·         Szóljunk szépen

Szinte mindenki tudja kezelni a Microsoft Word elnevezésű szövegszerkesztő programját. Azt már nem biztos, hogy mindenki úgy tudja használni, hogy a végeredmény pontosan az legyen, mint amit megálmodott. Ez a cikk rengeteg hasznos tanáccsal igyekszik ezt elősegíteni, természetesen nem csak kezdőknek.

·         Egy rendszergazda hétköznapjai…

Minden rendszergazdának vannak hétköznapjai is. Ezeket mutatja be a humorban nem szűkölködő cikkecskénk.

 

 

 
© 2004-2005. CodeX InterSoft Bt.
Impresszum | Magunkról | Médiaajánlat | Partnereink | Jogi nyilatkozat